Reklama

Sosnowiec: Rzucił się z nożem na policjanta. 35-latek trafił do aresztu

Za atak na policjanta przy użyciu noża odpowie 35-letni mieszkaniec Sosnowca, który w Nowy Rok rzucił się na interweniującego funkcjonariusza. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Wobec żony agresora, która także napadła mundurowych, zastosowano dozór policyjny.

Do napaści na policjantów doszło w Nowy Rok. Tego dnia około godz. 7 rano mundurowi, którzy podjęli interwencję domową, zostali zaatakowani przez 35-letniego mieszkańca Sosnowca i jego 34-letnią żonę.

"Na widok umundurowanego patrolu para zaczęła stosować przemoc fizyczną wobec policjantów, szarpiąc ich, kopiąc i obrzucając wyzwiskami. Orientując się, że ich zachowanie jest niewystarczające, by policjanci dali im spokój, mężczyzna wziął do ręki nóż kuchenny, którym próbował ugodzić mundurowego w szyję" - opisali sosnowieccy policjanci. Policjantów zaatakowała także 34-latka, chcąc w ten sposób bronić męża.

Reklama

Agresywna para została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Wobec mężczyzny, któremu grozi nawet 10 lat więzienia, sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kobieta została natomiast objęta dozorem policyjnym. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Czy byłeś kiedyś świadkiem napaści na policjanta? Daj nam znać na Facebooku!

Śląskie. Aresztowano mężczyzn, którzy napadli z nożem na sklep

Noworoczny incydent w Sosnowcu to kolejna napaść z użyciem noża, która miała miejsce w ostatnim czasie w woj. śląskim. Nawet 12 lat więzienia grozi 26 i 40-latkowi, którzy napadli na pracownicę sklepu w w Bielsku-Białej. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali jednego ze sprawców rozboju, a następnego dnia jego wspólnika. Sprawca, który groził nożem, decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: napaść na policjantów | policja | Sosnowiec

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy