Reklama

Śląskie: Oblał kobietę benzyną i groził podpaleniem

23-latek oblał kobietę i wnętrze jej auta benzyną. Z zapalniczką w dłoni groził, że ją podpali, jeśli nie odda mu kluczyków i nie wysiądzie. W pobliżu był na szczęście policjant, który wraz z innym mężczyzną wyciągnął agresora z pojazdu. Okazało się, że dzień wcześniej uciekł on mundurowym. Odpowie za usiłowanie rozboju.

Dzień wcześniej mężczyzna zdołał uciec przed policyjnym pościgiem, w którym został zatrzymany jego brat. Obaj jechali samochodem skradzionym w Czechach, wieźli narkotyki.

Jak podała we wtorek żorska komenda, w minioną sobotę na ul. Pszczyńskiej kierujący chevroletem sparkiem na czeskich numerach rejestracyjnych na widok patrolu ruchu drogowego zmienił kierunek i ruszył w stronę centrum Żor. 

"Mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali kierowcy zatrzymać pojazd. 22-latek zaczął uciekać, popełniając szereg drogowych wykroczeń. Przy wsparciu drugiego patrolu pojazd został zatrzymany na ul. Francuskiej. W samochodzie mundurowi znaleźli narkotyki. Kierujący był trzeźwy, a badanie krwi stwierdzi, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających" - poinformowali policjanci.

Reklama

Dzień wcześniej uciekł przed policją

Samochodem jechał także 23-letni brat kierowcy, któremu udało się uciec przed policją. Następnego dnia zbieg w rejonie jednej ze stacji paliw zaczepiał ludzi i bezskutecznie prosił o drobne pieniądze. "W pewnym momencie wszedł do samochodu, w którym siedziała kobieta i oblał paliwem jej ubranie oraz wnętrze pojazdu, żądając opuszczenia samochodu. Przez cały czas trzymał w dłoni zapalniczkę, grożąc podpaleniem" - przekazała żorska komenda. 

"Wołanie kobiety o pomoc usłyszał nowo przyjęty policjant, który jest w trakcie szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Katowicach. Stróż prawa niezwłocznie zareagował. Wraz z innym świadkiem wyciągnął mężczyznę z pojazdu, a następnie przekazali go patrolowi, który przyjechał na miejsce" - dodano.

23-latek odpowie za próbę rozboju

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu żywieckiego, którzy byli już wcześniej notowani przez policję. Okazało się, że chevrolet, którym jechali, pochodził z rozboju, do którego doszło w grudniu w Czechach. 23-latek został aresztowany pod zarzutem usiłowania rozboju, za co grozi mu do 12 lat więzienia. 

Kierujący, oprócz utraty prawa jazdy, odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. 22-latek przyznał się do winy, trafił pod policyjny dozór.

Czytaj też: Zbliża się atak zimy. Szykujcie się na śnieżyce i dwucyfrowy mróz

PAP
Dowiedz się więcej na temat: policja | rozbój | śląskie | podpalenie | groźby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy