Reklama

Reklama

Kamil Durczok spoczął w Katowicach

Kamil Durczok został pochowany w piątek w rodzinnym grobie na cmentarzu w Katowicach. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Pogrzeb Kamila Durczoka miał charakter prywatny - prosiła o to rodzina zmarłego dziennikarza. Kamil Durczok odszedł nagle we wtorek 16 listopada. Miał 53 lata.

Pogrzeb dziennikarza Kamila Durczoka odbył się w piątek o godzinie 9:00 w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Urna z prochami zmarłego dziennikarza została złożona w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu. Kilka lat temu został tam pochowany ojciec dziennikarza Krystian Durczok.

W czasie uroczystości, która miała charakter prywatny, głos zabrał brat dziennikarza, Dominik Durczok. Na organach zagrał polski kompozytor i wokalista, laureat Fryderyków Józef Skrzek. 

Żałobnikom towarzyszyła również orkiestra górnicza.

Reklama

Na pogrzebie, oprócz najbliższej rodziny Kamila Durczoka, pojawili się m.in. dziennikarze, politycy oraz władze Katowic.

Pogrzeb Kamila Durczoka - apel brata

Kilka dni przed pogrzebem Dominik Durczok zaapelował do mediów, aby uszanowały wolę rodziny i nie dokumentowały uroczystości pogrzebowych Kamila Durczoka

"Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał Dominik Durczok.

Kamil Durczok, w przeszłości szef dwóch największych programów informacyjnych w Polsce, "Wiadomości" TVP i "Faktów" TVN, zmarł we wtorek w szpitalu w Katowicach, do którego trafił w poniedziałek w ciężkim stanie. Zmarł - jak podała placówka - w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Kamil Durczok. Dziennikarz związany z wieloma mediami

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza zaczynał w 1991 r. w Radiu Katowice.

W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, w latach 2006-2015 pracował w telewizji TVN - pełnił funkcję redaktora naczelnego i prowadzącego "Faktów". W latach 2016-2019 Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

Czytaj też: Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz nie ukrywał swoich problemów ze zdrowiem

W ciągu kariery współpracował m.in. z Radiową Trójką, RMF FM, był też felietonistą tygodnika "Wprost". W latach 2016-2017 Kamil Durczok był gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych

Kamil Durczok był także laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).


W 2003 r. Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową.

Kamil Durczok - kontrowersje

Na karierze Kamila Durczoka cieniem położyły się m.in. oskarżenia o mobbing i molestowanie w czasie, gdy pracował w TVN. Dziennikarz zaprzeczał oskarżeniom dotyczącym molestowania. TVN rozstał się z nim jednak za porozumieniem stron w marcu 2015 roku.

W 2019 roku Kamil Durczok, prowadząc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na autostradzie. Sąd rejonowy skazał go za to na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę, Durczok dostał też pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

W 2020 dziennikarz przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

Więcej na temat Kamila Durczoka przeczytasz w serwisie Pomponik.pl.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne