Reklama

Episkopat: Biskupi znów potępili in vitro

W czwartek senatorzy będą głosowali nad rządowym projektem ustawy o leczeniu bezpłodności. Dziś Prezydium Episkopatu Polski przypomniało, że in vitro jest procedurą "niemoralną".

W "in vitro" ceną urodzenia jednego dziecka jest śmierć jego rodzeństwa na etapie przed urodzeniem - przypominają duchowni. Ponadto w opinii prezydium rządowa ustawa pozwala na tworzenie nadliczbowych zarodków, ale nie chroni nienarodzonych.

Biskupi zwracają się do senatorów z prośbą o "odważne odrzucenie proponowanej ustawy". Osoby, które chcą być rodzicami, mogą adoptować dziecko lub skorzystać z naprotechnologii - zachęcają hierarchowie.

Jednocześnie prezydium podkreśla, że dzieci, także te poczęte drogą sztucznego zapłodnienia, zasługują na bezwarunkową miłość i ochronę.

Reklama

Przypominamy, że ustawa m.in. zezwala na dawstwo zarodków, zabrania zaś ich tworzenia w celach innych niż pozaustrojowe zapłodnienie. Zakazuje też niszczenia zarodków zdolnych do prawidłowego rozwoju - grozić będzie za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

IAR/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy