Reklama

Te kraje były w stanie wojny z Rosją lub na ich terenie walczyli rosyjscy żołnierze. MAPA

Wojna w Ukrainie sprawiła, że świat kolejny raz przypomniał sobie o mocarstwowych pretensjach Rosji. W serwisie Reddit pojawiła się ciekawa mapa, która pokazuje kraje, które w przeszłości musiały mierzyć się z agresywną polityką Moskwy - były przez Rosję okupowane lub na ich terytorium walczyli rosyjscy żołnierze.

Już 13. dzień trwa wojna Rosji z Ukrainą. 24 lutego wojska rosyjskie przekroczyły granicę w związku z rozkazem Władimira Putina, by "zapewnić pokój" w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej - parapaństwach na terenie wschodniej Ukrainy. 

Rosja zaatakowała Ukrainę. Ponad 1,5 mln uchodźców

Jak wynika z informacji służb oraz lokalnych i zagranicznych mediów, ofiarą rosyjskiej agresji padło nie tylko ukraińskie wojsko oraz infrastruktura krytyczna, ale też cywile i budynki mieszkalne.

Reklama

Wstępne dane mówią o 1,5 milionie uchodźców z Ukrainy na terenie Europy. Ponad milion z nich trafiło do Polski.

Kraje, które najechała Rosja. Mapa

Temat wojny Rosji z Ukrainą zajmuje wiele miejsca także w popularnym serwisie Reddit. W jednej z grup, której czytelnicy szczególnie interesują się mapami, można znaleźć post "Kraje, które najechała Rosja/ZSRR", który znów zyskuje na popularności. Wpis opatrzony jest mapą, która dokładnie to pokazuje.

Rosja atakuje

Na grafice wykorzystano cztery kolory. Jeden oznacza kraje, które Rosja okupowała, drugi - kraje, w których walczyła rosyjska armia, trzeci - Rosję, a na szaro zaznaczono wszystkie pozostałe.

Na przykład kolorem czerwonym wyróżniono kraje, które Rosja w jakimś momencie historii najechała bądź okupowała. Wśród nich znajdują się: Polska, Francja, Niemcy, Iran czy Japonia.

Kraje, w których walczyła rosyjska armia, to m.in. Norwegia, Dania, Włochy czy Syria.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy