Reklama

Reklama

Propagandystka Kremla zmienia narrację: Armia nie jest przygotowana na tak olbrzymią wojnę

- Nikt nie liczył na taką dużą wojnę, światową wojnę. Nikt nie przypuszczał, że 50 krajów poprze Ukrainę - mówiła kremlowska propagandystka Olga Skabiejewa, zmieniając narrację, która do tej pory pojawiała się w państwowej telewizji. Rosyjska dziennikarka mówiła także o powodach wycofania się Rosjan z Chersonia.

Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie w państwowych programach telewizji w Rosji powielana jest kremlowska narracja i wykorzystywane są nieprawdziwe wiadomości na temat wojny, działań rosyjskich żołnierzy oraz "niepokonanej" armii rosyjskiej. Olga Skabiejewa, prowadząca program polityczny "60 minut" jest jedną z osób, które Kreml wykorzystuje do przekazywania tych informacji

Po wyzwoleniu przez Siły Zbrojne Ukrainy Chersonia w programie Skabiejewa zmieniła sposób wypowiedzi i przyznała, że w "Rosji nikt nie był przygotowany na taką olbrzymią wojnę".

- Nikt nie liczył na taką dużą wojnę, światową wojnę. Nikt nie przypuszczał, że 50 krajów poprze Ukrainę - mówiła na antenie rosyjskiej telewizji.

- Nasza armia nie jest duża, nie jest przygotowana na taką olbrzymią wojnę - dodała. 

Reklama

Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły okupowany Chersoń. Propaganda rosyjska: Czasy są ciężkie

Już w sobotę w rosyjskiej telewizji zobaczyć było można, że Skabiejewa zmieniła sposób wypowiedzi - prezenterka mówiła o działaniach rosyjskiej armii, która wycofała się z Chersonia w czasie gdy do miasta zbliżały się siły ukraińskie. 

- Chcę od razu powiedzieć, że czasy są ciężkie, wszyscy wszystko rozumieją. Martwimy się z powodu Chersonia. Decyzja została podjęta, decyzja była trudna. Powiedziano nam, że miało związek z próbami uratowania rosyjskiej armii - mówiła.

- Bez armii nie można liczyć na nowe zwycięstwa - dodała.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy