Reklama

Reklama

Potężna eksplozja nad Chersoniem. Media o uderzeniu w lotnisko

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać pomarańczową łunę nad Chersoniem. Z doniesień przebija się narracja o potężnej eksplozji na pobliskim lotnisku, gdzie swoją bazę miały rozbić wojska rosyjskie.

Nie jest jasne, w jakich okolicznościach doszło do eksplozji w okolicy Chersonia w południowej Ukrainie. Informacja obiegła świat i media społecznościowe w godzinach nocy w czwartek 14 kwietnia. 

Wojna w Ukrainie. Potężna eksplozja nad Chersoniem

Do sieci trafiły nagrania oraz zdjęcia, które przedstawiają uderzenie pocisku, a następnie pomarańczową łunę unoszącą się nad miastem. 

Według narracji, która przebija się do mediów, eksplozja miała być spowodowana atakiem ze strony Sił Zbrojnych Ukrainy. Żołnierze mieli wystrzelić pocisk w kierunku lotniska Czornobajewka, gdzie miały okopać się wojska rosyjskie. 

Reklama

Eksplozja nad Chersoniem. Media: Pocisk trafił w pas lotniska

Wstępnie mówi się, że uderzenie Ukraińców trafiło w płytę lotniska, gdzie miała znajdować się baza Rosjan. 

Informację o tym, że ukraińskie wojska miały ostrzelać płytę lotniska przekazał także analityk Thomas van Linge. "Podobno siły ukraińskie ostrzeliwały pas, który został przekształcony w bazę rosyjskich sił inwazyjnych" - czytamy we wpisie na Twitterze. 

Władze ukraińskie oraz rosyjskie nie potwierdzają na razie żadnych doniesień.

Reklama

Reklama

Reklama