Reklama

Reklama

Nocne polowanie na okupantów. Wojsko opublikowało nagranie

Drony z kamerami termowizyjnymi likwidują rosyjskich żołnierzy i sprzęt - przekazał dziennikarz i członek oddziału ochotników z obwodu kijowskiego Walerij Markus. Na nagraniu widać, jak pociski wybuchowe trafiają pojedynczych, ukrywających się wojskowych.

Po rozpoczęciu ukraińskiego ostrzału cześć okupantów zdecydowała się na ucieczkę.

UWAGA: NAGRANIE JEST DRASTYCZNE

Za atak nocny odpowiedzialni są żołnierze z 47. oddzielnego batalionu. Składa się on z ochotników. Sam Walerij Markus jest weteranem wojny o Donbas, a także autorem książek i dziennikarzem.

"Ukraińscy obrońcy nadal walczą w bohaterski sposób i zadają wrogowi maksymalne straty" - informuje agencja UNIAN.

Straty Rosji. 32,3 tys. wojskowych

Od 24 lutego straty Rosji na Ukrainie to około 32300 wojskowych, 1432 czołgi, niemal 3,5 tys. pojazdów opancerzonych- powiadomił w poniedziałek sztab generalny armii Ukrainy. W ciągu doby przeciwnik stracił w działaniach bojowych 150 żołnierzy, dwa czołgi i 18 wozów opancerzonych.

Reklama

W sumie rosyjskie straty sprzętowe sztab w Kijowie ocenia na 1432 czołgi, 3492 wozy opancerzone, 718 systemów artyleryjskich, 226 wyrzutni, 97 systemów przeciwlotniczych, 213 samolotów, 178 śmigłowców, 585 bezzałogowców, 13 jednostek pływających, 2460 samochodów i cystern.

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Walki w Siewierodoniecku. Rosjanie ponoszą straty w bitwie

Największe straty w ciągu ostatniej doby wróg poniósł w rejonie Bachmutu w obwodzie donieckim.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy