Reklama

Reklama

Amerykański generał mówi o końcu Federacji Rosyjskiej: Musimy być gotowi

Emerytowany amerykański generał Ben Hodges napisał na Twitterze, że obecnie obserwowany jest "początek końca Federacji Rosyjskiej w obecnym kształcie". "Musimy być na to przygotowani, ponieważ nie byliśmy gotowi na rozpad ZSRR" - ocenił były dowódca wojsk USA w Europie.

"Uważam, że cele wojenne Stanów Zjednoczonych w konflikcie (Kijowa z Moskwą - red.) powinny obejmować 'deimperializację' Rosji" - dodał Hodges.

W trakcie swojej blisko 40-letniej kariery w siłach zbrojnych USA gen. Hodges zajmował dowódcze stanowiska m.in. podczas operacji w Iraku i Afganistanie. W latach 2014-2017 sprawował funkcję dowódcy amerykańskich wojsk w Europie. 

Odszedł ze służby w 2018 roku, obecnie pracuje jako analityk w think tanku Center for European Policy Analysis (CEPA).  

Wojna w Ukrainie. ISW: Postęp ukraińskiej kontrofensywy

"Kontrofensywa ukraińska czyni możliwe do potwierdzenia postępy na południu i wschodzie. Siły ukraińskie posuwają się naprzód na kilku kierunkach na zachodzie obwodu chersońskiego i wyzwoliły obszar za rzeką Doniec w obwodzie donieckim. Tempo kontrofensywy będzie się zapewne raptownie zmieniać z dnia na dzień, jako że siły ukraińskie próbują odciąć Rosjan od niezbędnych dostaw, zakłócić ich dowodzenie i osłabić morale" - wskazuje amerykański Instytut Studiów nad Wojną.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy