Reklama

Reklama

Matura 2021: Matematyka poziom rozszerzony. Sprawdź ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matematykę na poziomie rozszerzonym zdawało na maturze 2021 prawie 75 tys. tegorocznych absolwentów liceów i techników. Jest to jeden z najpopularniejszych przedmiotów dodatkowych. Tutaj znajdziecie arkusz CKE - matematyka poziom rozszerzony oraz rozwiązania kolejnych zadań, które proponuje dla maturzystów nasz ekspert. Szczegóły poniżej!

Matura 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym była dość trudna. Tak wynika z pierwszych relacji maturzystów tuż po zakończeniu egzaminu. "Większości zadań nie udało mi się rozwiązać", "CKE obiecywało, że w tym roku ma być łatwiej, nie było" - piszą maturzyści w sieci, po wyjściu z sali egzaminacyjnej. Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowym. Oznacza to, że nie ma minimalnego wyniku, który uczeń musi uzyskać, żeby ją zdać. Wysokie rezultaty pomagają jednak dostać się na wymarzone studia. 

Matura 2021. Matematyka na poziomie rozszerzonym. Tutaj arkusz CKE i odpowiedzi 

W tym miejscu publikujemy arkusz CKE - matematyka poziom rozszerzony. Minuta po minucie zamieszczaliśmy kolejne strony arkusza CKE wraz z propozycjami odpowiedzi. Maturzyści, poniżej znajdziecie wszystkie rozwiązania!

MATURA 2021. Arkusz CKE - matematyka poziom rozszerzony (POBIERZ TUTAJ)

ReklamaKolejne rozwiązania na stronie numer 2

Kolejne rozwiązania matury 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym na stronie 3 

Matura 2021: Arkusz CKE z matematyki na poziomie rozszerzonym; kolejne rozwiązania na stronie numer 4

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym. Wyniki 

Wyniki z matury 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym tegoroczni abiturienci poznają 5 lipca. W ubiegłym roku, kiedy matematyką rozszerzoną zdawało 72 tys. maturzystów, średni wynik wynosił 34 proc. To dowód na to, że nie bez przyczyny matematyka na poziomie rozszerzonym uchodzi za przedmiot wymagający dużej wiedzy i sprawności w analitycznym i abstrakcyjnym myśleniu.

Na poziomie rozszerzonym na matematyce w ubiegłym roku najwięcej trudności maturzyści mieli z rozwiązaniem zadania, które sprawdzało umiejętności z obszaru "Rozumowanie i argumentacja" (w arkuszu CKE było to zadanie numer 7). Wymagało ono przeprowadzenia dowodu geometrycznego z wykorzystaniem podobieństwa trójkątów i twierdzenia o odcinkach stycznych. Zadanie to poprawnie rozwiązało jedynie 19 proc. zdających - informowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. 

Co w tym roku sprawiło wam najwięcej kłopotów na maturze z matematyki na poziomie rozszerzonym? Piszcie w komentarzach!

Matura 2021. Arkusze CKE i odpowiedzi codziennie w Interii

Od początku sesji maturalnej 2021 publikujemy dla maturzystów arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wraz proponowanym odpowiedziami. Przygotowuje je sztab naszych ekspertów. Dotychczas publikowaliśmy arkusze z następujących przedmiotów:

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania

Matura 2021 z angielskiego poziom rozszerzony. Arkusz CKE i proponowane odpowiedzi

O godz. 19:00 opublikujemy też arkusz CKE z dzisiejszej matury z wiedzy o społeczeństwie wraz z propozycjami odpowiedzi! 

Matura 2021. Terminy dodatkowe

Jeśli z przyczyn losowych maturzysta nie może przystąpić do egzaminów w terminie majowym, będzie miał taką możliwość w sesji dodatkowej, która odbędzie się w terminie 1-16 czerwca.

Dla uczniów, którym nie uda zdać się jednego z przedmiotów obowiązkowych (polski, matematyka i język obcy nowożytny), przewidziano termin na poprawkę - 24 sierpnia. Jeśli jednak dany maturzysta nie zda więcej niż jednego egzaminu z przedmiotów obowiązkowych, wtedy poprawiać maturę będzie mógł dopiero za rok. 

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy