Reklama

Reklama

Matura 2022: Język angielski. Zobacz odpowiedzi i arkusz CKE

Jeśli pisałeś dziś maturę 2022 z języka angielskiego poziom podstawowy i chcesz sprawdzić, czy zaznaczyłeś poprawne odpowiedzi, to dobrze trafiłeś. Mamy dla ciebie arkusz CKE i odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Poniżej publikujemy arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz pierwsze odpowiedzi. Później minuta po minucie będziemy dodawać rozwiązania opracowane przez specjalistów. Bądź z nami, odświeżaj stronę i sprawdzaj wynik.

W tym artykule tuż po 14.00 pojawią się arkusz maturalny oraz pierwsze proponowane odpowiedzi z egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Matura 2022. Język angielski - poziom podstawowy

To już trzeci dzień matury 2022. W piątek 6 maja uczniowie zdają egzamin z wybranego języka obcego nowożytnego. To przedmiot obowiązkowy obok języka polskiego i matematyki. Maturę 2022 zdadzą ci uczniowie, którzy uzyskają minimum 30 proc. punktów z każdego z nich.

Dodatkowo abiturienci mają obowiązek wybrać przynajmniej jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym. Najchętniej wybieranym w tym roku jest język angielski

Reklama

Do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 276 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. Stanowi to 95,5 proc. absolwentów w 2022 roku.

Po skończonym egzaminie z angielskiego maturzyści przyznawali, że zaskoczył ich poziom tegorocznej matury. Dominika Piątek w rozmowie z Interią ocenia, że egzamin był tak prosty, że "wręcz banalny". - Poszło bardzo gładko. Największym zaskoczeniem był poziom łatwości, sądziłam, że będzie trudniej. Po przykładach z próbnych matur to naprawdę banał - komentuje maturzystka.

Matura 2022. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii

W raporcie specjalnym Interii "Matura 2022. Arkusze" codziennie, po zakończeniu egzaminów publikujemy arkusze CKE wraz z odpowiedziami, które zaproponują nasi eksperci.

Od początku matury 2022 nasi eksperci przygotowują dla was proponowane odpowiedzi do zadań maturalnych. Opublikowaliśmy już arkusze CKE oraz nieoficjalne rozwiązania z polskiego i matematyki na poziomie podstawowym.

Język angielski, poziom podstawowy. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi


Tutaj można pobrać ARKUSZ CKE 2022, język angielski poziom podstawowy

Tu dostępny jest arkusz Matura 2022 w języku ukraińskim

Poniżej publikujemy kolejne strony arkusza CKE z angielskiego wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami.

Czytaj też:

Arkusz CKE oraz nieoficjalne odpowiedzi z języka polskiego - poziom podstawowy

Arkusz maturalny oraz proponowane rozwiązania z matematyki - poziom podstawowy

  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy