Reklama

Reklama

Matura 2020. Język angielski poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

"Matura z angielskiego podstawowego była łatwa" – piszą w sieci maturzyści. W tym roku język angielski na poziomie podstawowym zdawało blisko 256 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Co było na egzaminie? Poniżej znajdziecie arkusz CKE z angielskiego i odpowiedzi. Bądźcie z nami!

Matura pisemna na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych, obok matematyki i języka polskiego, przedmiotów na maturze. Maturzyści od lat najchętniej wybierają właśnie język angielski. W tym roku zdaje go aż 94 proc. wszystkich abiturientów.

Reklama

W środę (10 czerwca) odbywa się także matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Również ten egzamin cieszy się dużą popularnością wśród zdających. Chęć zdawania rozszerzonej matury z angielskiego zadeklarowało aż 163 tys. tegorocznych absolwentów, czyli blisko 60 proc. zdających angielski. Egzamin na poziomie podstawowym trwa 120 minut, na poziomie rozszerzonym - 150 minut, a na dwujęzycznym 180 minut.

W poniedziałek i wtorek odbyły się już obowiązkowe matury z języka polskiego i matematyki. Arkusze i rozwiązania znajdziecie tutaj.

Matura 2020. Angielski podstawowy. Arkusz CKE i rozwiązania

Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz transkrypcję nagrań z części rozumienia ze słuchu. Zamieszczamy też odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. Maturzyści, bądźcie z Interią! 

MATURA 2020. JĘZYK ANGIELSKI - poziom podstawowy - arkusz CKE (pobierz tutaj)

MATURA 2020. JĘZYK ANGIELSKI - transkrypcja (pobierz tutaj)

Kolejne rozwiązania znajdziesz na następnej stronie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje