Reklama

Reklama

Matura 2020. Język angielski poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

"Matura z angielskiego podstawowego była łatwa" – piszą w sieci maturzyści. W tym roku język angielski na poziomie podstawowym zdawało blisko 256 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Co było na egzaminie? Poniżej znajdziecie arkusz CKE z angielskiego i odpowiedzi. Bądźcie z nami!

Matura pisemna na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych, obok matematyki i języka polskiego, przedmiotów na maturze. Maturzyści od lat najchętniej wybierają właśnie język angielski. W tym roku zdaje go aż 94 proc. wszystkich abiturientów.

W środę (10 czerwca) odbywa się także matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Również ten egzamin cieszy się dużą popularnością wśród zdających. Chęć zdawania rozszerzonej matury z angielskiego zadeklarowało aż 163 tys. tegorocznych absolwentów, czyli blisko 60 proc. zdających angielski. Egzamin na poziomie podstawowym trwa 120 minut, na poziomie rozszerzonym - 150 minut, a na dwujęzycznym 180 minut.

Reklama

W poniedziałek i wtorek odbyły się już obowiązkowe matury z języka polskiego i matematyki. Arkusze i rozwiązania znajdziecie tutaj.

Matura 2020. Angielski podstawowy. Arkusz CKE i rozwiązania

Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz transkrypcję nagrań z części rozumienia ze słuchu. Zamieszczamy też odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. Maturzyści, bądźcie z Interią! 

MATURA 2020. JĘZYK ANGIELSKI - poziom podstawowy - arkusz CKE (pobierz tutaj)

MATURA 2020. JĘZYK ANGIELSKI - transkrypcja (pobierz tutaj)

Kolejne rozwiązania znajdziesz na następnej stronie!

Kolejne rozwiązania znajdziesz na następnej stronie!

Na kolejnej stronie znajdziesz przykładową odpowiedź do zadania pisemnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy