Reklama

Reklama

Prezydent zakażony koronawirusem. Z kim spotkał się w ostatnim czasie?

W sobotę poinformowano, że prezydent Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Prezydent miał w ostatnim czasie napięty kalendarz spotkań. Andrzej Duda wizytował budowę tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym, brał udział w spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z premierem i ministrami, a także wręczył odznaczenie państwowe Idze Świątek.

W czwartek (22 października) prezydent Andrzej Duda powołał Pawła Szrota na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Tego samego dnia Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

"Prezydent rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i innymi członkami rządu na tematy związane z epidemią koronawirusa" - poinformowano na stronie KPRP.

Jak wynika ze zdjęć opublikowanych na stronie kancelarii, premier Morawiecki i szef MON Mariusz Błaszczak uczestniczyli w spotkaniu zdalnie.

Reklama

Dystans i rękawiczki

Z kolei w piątek Andrzej Duda spotkał się z tegoroczną zwyciężczynią turnieju French Open 19-letnią Igą Świątek, jej ojcem Tomaszem Świątkiem oraz sztabem szkoleniowym Igi - współautorami wielkoszlemowego sukcesu Polki. Prezydent wręczył im odznaczenia państwowe. 

W spotkaniu uczestniczyli także: doradca prezydenta Piotr Nowacki, wicepremier prof. Piotr Gliński oraz Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Ze zdjęć opublikowanych na stronie KPRP wynika, że wszyscy uczestnicy spotkania zachowywali dystans. Większość miała także założone rękawiczki ochronne.

Także w piątek prezydent złożył wizytę na stadionie PGE Narodowy, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19.

"Prezydent czuje się dobrze"

W sobotę rano rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa, a wynik okazał się pozytywny. Jak napisał, prezydent czuje się dobrze. 

"Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy