Reklama

Reklama

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

"Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa, wynik okazał się pozytywny, prezydent czuje się dobrze" - przekazał w sobotę rano (24 października) rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - napisał na Twitterze Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta poinformował, że w związku z wykryciem koronawirusa u Andrzeja Dudy on sam również udaje się na kwarantannę. 

"Będzie tworzona lista kontaktów prezydenta"

- To jest kwestia dla nas nowa. Dzisiaj będzie prowadzone całe postępowanie epidemiologiczne, tworzona będzie zapewne lista kontaktów prezydenta - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po informacji o tym, że Andrzej Duda jest zakażony.

Reklama

- Cały czas postępujemy zgodnie z procedurą sanitarną - zapewnił. Dodał, że kancelaria będzie przekazywać informacje na ten temat.

Napięty kalendarz spotkań

Prezydent miał w ostatnim czasie napięty kalendarz spotkań. 

Andrzej Duda wizytował budowę tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym, brał udział w spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z premierem i ministrami, a także wręczył odznaczenie państwowe Idze Świątek. O tym, z kim prezydent spotkał się w ostatnim czasie, piszemy TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama