Reklama

Reklama

Kwarantanna w szkołach. Źródłem zakażeń m.in. niezaszczepieni nauczyciele

​Ponad 230 dzieci ze szkół na Warmii i Mazurach trafiło na kwarantannę. Źródłem zakażeń jest niezaszczepiony personel placówek - poinformował dyrektor wojewódzkiego sanepidu Janusz Dzisko. Po zakażeniu nauczyciela zajęcia stacjonarne zawieszono także w szkole specjalnej w Opolu.

Z powodu zakażeń koronawirusem w szkole i w przedszkolach w powiecie olsztyńskim 71 dzieci trafiło na dziesięciodniową kwarantannę. Źródłem zakażeń był personel i dziecko.

W Elblągu na kwarantannę trafiło 150 uczniów. Okazało się, że nauczycielka pracującą w dwóch szkołach jest zakażona.


W 95 proc. źródłem zakażeń są osoby niezaszczepione. Obecnie w szpitalach na Warmii i Mazurach z powodu COVID-19 przebywa ponad 20 osób, 4 są pod respiratorami - przekazał dyr. Dzisko. Dodał, że sytuacja w najbliższych tygodniach może się pogorszyć.

Akcja szczepień przebiega na Warmii i Mazurach słabo - przyznał dyrektor sanepidu. "Tygodniowo zaszczepić możemy 100 tys. osób, tymczasem zgłasza się dużo mniej. Tygodniowo szczepimy 7 tys. osób" - podkreślił.

Są gminy gdzie zaszczepionych jest mniej niż 40 proc. mieszkańców. Są to głównie gminy we wschodniej, mazurskiej części regionu. Najsłabiej szczepienia wypadają w gminie Prostki koło Ełku, gdzie zaszczepionych jest ok. 30 proc. mieszkańców. 

Reklama

Zawieszone zajęcia w Opolu

W czwartek, po stwierdzeniu, że jeden z nauczycieli jest zakażony SARS-CoV-2, zawieszono stacjonarne zajęcia w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

W przesłanym komunikacie opolski ratusz poinformował, że od czwartku do 13 września w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, która jest częścią Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu, zawieszono zajęcia stacjonarne.

Powodem decyzji było wykrycie wirusa SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli. Pięciu uczniów mających kontakt z zakażonym zostało skierowanych na kwarantannę. Zajęcia w szkole będą prowadzone zdalnie.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje