Reklama

Reklama

Adam Niedzielski: W Polsce wystąpił wariant czeski koronawirusa

- Obecnie nie można potwierdzić znalezienia w Polsce brytyjskiego wariantu COVID-19, ale trudno jest przypuszczać, że nie dotarł on jeszcze do naszego kraju - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że w Polsce wystąpił tzw. wariant czeski koronawirusa.

Szef MZ w poniedziałek na konferencji prasowej był pytany, czy są prowadzone w Polsce badania nad nowym wariantem koronawirusa, który został wykryty w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Wskazał, że badania nad genomem wirusa oraz jego mutacjami prowadzi ośrodek w Poznaniu. - Od tego roku będzie to także sieciowe badanie pod nadzorem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, gdzie poszczególne ośrodki, przede wszystkim szpitale zakaźne ze swoimi laboratoriami, będą również uczestniczyły w takim przedsięwzięciu - poinformował.

Niedzielski dodał, że obecnie "nie można potwierdzić znalezienia w Polsce wariantu brytyjskiego", ale - zaznaczył - trudno jest przypuszczać, że nie dotarł on jeszcze do naszego kraju. 

- Na razie mamy potwierdzoną informację o tzw. wariancie czeskim - dodał. 

Rząd poinformował też, że do 31 stycznia utrzymane zostaną obowiązujące restrykcje, poza powrotem uczniów klas I-III do szkół.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje