Reklama

Reklama

Węgry: Niezaszczepiona rodzina trafiła pod respiratory. Jedna osoba zmarła

Czteroosobowa rodzina z Budapesztu - rodzice i dwoje dzieci w wieku szkolnym - trafiła do szpitala z COVID-19 w ciężkim stanie. Wszystkich podłączono do respiratorów, ale ojciec zmarł. Dziennik "Blikk" poinformował, że mieli fałszywe zaświadczenia o zaszczepieniu przeciw koronawirusowi.

Członkowie rodziny zachorowali na COVID-19 i w krótkim czasie wszyscy trafili na szpitalny oddział intensywnej opieki medycznej. Ojca nie udało się uratować, a matka nadal walczy o życie. Także młodsze dziecko jest w stanie zagrażającym życiu.

"W tle rysuje się bardzo smutna, a zarazem pouczająca historia. Jak się dowiedzieliśmy, żaden członek rodziny nie zaszczepił się, ale potrzebowali zaświadczenia o zaszczepieniu, bo często podróżowali za granicę" - napisał "Blikk".

Lekarze zawiadomili o tym przypadku władze, bo zaświadczenia o zaszczepieniu, które mieli chorzy, wydały im się podejrzane. Bada je teraz policja.

Reklama

Zobacz też: Belgia: Najwięcej przypadków COVID-19 w regionie z najwyższym wskaźnikiem zaszczepionych

Według dziennika popyt na fałszywe zaświadczenia o szczepieniu jest coraz większy i policja prowadzi już śledztwo w 17 sprawach, gdzie lekarze i pielęgniarki współpracowali przy wystawianiu fałszywych zaświadczeń.

Węgry: Około 60 proc. zaszczepionych

Na Węgrzech w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi jest około 60 proc. ludności - według wtorkowych danych ponad 6 mln osób. Trwa także aplikowanie trzeciej dawki, którą otrzymało już 1,6 mln osób.

W kraju trwa obecnie czwarta fala pandemii i liczba zgonów na COVID-19 oraz zakażeń gwałtownie rośnie. W ciągu ostatniej dobry stwierdzono 5323 nowych infekcji i zmarło 165 chorych na COVID-19. Liczba aktywnych zakażeń koronawirusem wzrosła do prawie 107 tys.

Władze ogłosiły od poniedziałku tydzień szczepień, co oznacza, że do końca tygodnia na szczepienie można się zgłaszać bez uprzedniego zapisu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy