Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2019. Język niemiecki arkusz CKE i odpowiedzi

W środę na egzaminie ósmoklasisty uczniowie zmierzyli się z językami obcymi. Najwięcej osób pisało egzamin z angielskiego. Język niemiecki był drugim najpopularniejszym językiem obcym. Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka niemieckiego wraz z proponowanymi rozwiązaniami.

Egzamin ósmoklasisty 2019 dobiega końca. Środa jest ostatnim dniem zmagań ósmoklasistów. O godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin z języka obcego i trwał 90 minut. Największa grupa uczniów - aż  94,98 proc. zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 4,54 proc. uczniów.

Reklama

Każdy uczeń mógł wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 14 czerwca. Zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym trafią do rąk ósmoklasistów w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 21 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Nimiecki - arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka niemieckiego wraz z proponowanymi odpowiedziami. Egzamin ósmoklasisty trwa od poniedziałku. Każdego dnia w naszym raporcie specjalnym "Egzamin ósmoklasisty 2019. Arkusze" publikowaliśmy dla was kolejne arkusze wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami, proponowanymi przez współpracujących z nami ekspertów.

ARKUSZ CKE - JĘZYK NIEMIECKI (pobierz tutaj) + TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj)


Kolejne rozwiązania znajdziesz na stronie drugiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje