Kolejny problem Tarnopola po ostrzale. Mieszkańcy dostali ostrzeżenia
Tarnopol (zachodnia Ukraina) mierzy się z konsekwencjami pożaru zbiornika z paliwem, do którego doszło we wtorek w wyniku uderzenia rosyjskiego pocisku rakietowego. Choć ugaszony, pozostawił po sobie wyraźny ślad. Pomiary jakości powietrza w mieście wykazały znacznie przekraczające normy stężenie chlorowodoru i chloru. Mieszkańcom zalecono ostrożność i niewychodzenie z domów.

Obwodowy ośrodek kontroli i profilaktyki chorób w Tarnopolu poinformował w środę o stanie zanieczyszczenia powietrza w mieście. Jak się okazuje, w trzech z dziesięciu stacji pomiaru stężenie chloru i chlorowodoru znacznie przekracza wyznaczone przez Ministerstwo Zdrowia normy. Oznacza to jednak pewną poprawę sytuacji - dzień wcześniej znaczne pogorszenie jakości powietrza odnotowano w siedmiu punktach.
Sprawdź, jak przebiega wojna na Ukrainie. Czytaj raport Ukraina-Rosja
To konsekwencja pożaru zbiornika z paliwem i smarami na terenie obiekty przemysłowego, do którego doszło we wtorek rano w wyniku uderzenia rosyjskiego pocisku rakietowego. O tym zdarzeniu pisaliśmy więcej tutaj.
Po południu tego samego dnia ugaszono pożar, ten jednak pozostawił po sobie wyraźny ślad. Mieszkańcom zalecono zamkniecie okien i pozostanie w domu.
Tarnopol walczy z zanieczyszczeniem powietrza. To wynik wtorkowego pożaru
Podwyższone zanieczyszczenie powietrza odnotowano w środę na godzinę 10:30 na stacjach:
Nr 1. (dzielnica Nowy Świat), kwas solny: 0,52 mg/m3, norma: 0,2 mg/m3;
Nr 4. (ul. Biletska), chlor: 0,6 mg/m3, norma: 0,1 mg/m3; kwas solny: 0,52 mg/m3, norma: 0,2 mg/m3;
Nr 6. (ulica Obizna), chlor: 0,3 mg/m3, norma: 0,1 mg/m3; kwas solny: 0,21 mg/m3, norma: 0,2 mg/m3.
W mieście nadal prowadzone są regularne pomiary, a mieszkańcom zaleca się ostrożność.
-----
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!