Reklama

Matura 2017. Zakończył się język polski, poziom podstawowy

Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Była to część obowiązkowa dla wszystkich abiturientów. O godz. 14:00 startuje egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Arkusze i odpowiedzi opublikujemy na portalu Interia.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się w czwartek po godzinie 9.00. Trwał łącznie 170 minut.

Podstawowy egzamin pisemny z języka polskiego jest obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Chętni mogą pisać także egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (o godz. 14:00). Deklaracje przystąpienia do tego testu złożyło 18,7 proc. tegorocznych absolwentów liceów i techników. 

Jak relacjonowali abiturienci, na poziomie podstawowym w części, w której do napisania było wypracowanie, pojawił się temat: "Praca - pasja czy obowiązek" na podstawie "Ziemi, planety ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Uczniowie mogli także wybrać analizę wiersza "Słyszę czas" Kazimierza Wierzyńskiego.

Reklama

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z języka polskiego na poziomie podstawowym ZNAJDZIESZ TUTAJ


Matura 2017. Wyciekły arkusze? Uwaga na przecieki!

Bądź na bieżąco z Interią! Zajrzyjcie do naszego raportu specjalnego z arkuszami i odpowiedziami Matura 2017

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie publikujemy wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Politycy wspominają maturę. "Wielkie przeżycie, przejście w dorosłość i stres"

Matura 2017. Sprawdź terminy egzaminów!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama