Reklama

Nowe rozporządzenie. Lista miejsc, w których wciąż trzeba zakładać maseczki

W piątek weszło w życie rozporządzenie dotyczące zakrywania nosa i ust. Obowiązek noszenia maseczki w aptekach, przychodniach i szpitalach został przedłużony do 30 kwietnia.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów dotyczy ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Przedłużenie do końca kwietnia obecnych przepisów uzasadnione jest - jak wskazano - ze względu na m.in. aktualnie notowaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczenia opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielane osobom z COVID-19.

Obowiązek noszenia maseczki ze względu również na grypę

Za przedłużeniem, jak podano, przemawia też notowana liczba zakażeń wirusem grypy, która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji. 

Reklama

Jako uzasadnienie wskazano też sytuację w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

W rozporządzeniu przewiduje się wprowadzenie modyfikacji o charakterze porządkującym, wynikających ze zmiany podmiotu prowadzącego Krajowy Rejestr Pacjentów z COVID-19 - z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - PIB w Warszawie na "jednostkę podległą ministrowi zdrowia właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia". 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | COVID-19 | maseczki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy