Wstrząsająca zbrodnia w Czernikach. Są zarzuty dla Piotra G.

Oprac.: Paweł Basiak
W piwnicy domu w miejscowości Czerniki (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki trzech noworodków. - 54-letni Piotr G. został zatrzymany, usłyszał pięć zarzutów, zabójstwa trojga dzieci i czynu kazirodczego z dwiema córkami - przekazał Polsat News Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Wcześniej zarzuty zabójstwa dwojga dzieci i kazirodztwa usłyszała jego 20-letnia córka Paulina.

W piątek wieczorem RMF FM i Radio Gdańsk poinformowały, że w miejscowości Czerniki w powiecie kościerskim w jednym z domów znaleziono zwłoki noworodka. Media dodały, że w sprawie zatrzymano dwie osoby: 54-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę, którą jest jego córką, a zarazem matką zmarłego dziecka.
W kolejnych godzinach ujawniono zwłoki drugiego z noworodków - jego ciało było w stanie rozkładu. W sobotnie przedpołudnie policja poinformowała o odnalezieniu trzeciego noworodka.
Czerniki: Makabryczne odkrycie na Kaszubach
Z nieoficjalnych informacji wynika, że żona mężczyzny zmarła 15 lat temu. Mieli 12 dzieci, opiekował się nimi ojciec.
Na miejscu pracowali policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy przy użyciu sprzętu, m.in. skanera 3D, ujawniają i zabezpieczają ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności i przebiegu tego przestępstwa.
W sobotę postawiono zarzut zabójstwa 20-letniej kobiecie, a następnie 54-latkowi.
Czerniki: Odkryto trzy ciała noworodków. 54-latek z zarzutami
- Zwłoki noworodków zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku celem badań sekcyjnych. Od rana na miejscu czynności prowadzili funkcjonariusze policji. Do tej sprawy zostały zatrzymane dwie osoby - mężczyzna i jego córka. Poza czynnościami na miejscu, równolegle prokurator przesłuchuje kobietę. Na razie na temat tej czynności nie udzielamy bliższych informacji, bo trwa przesłuchanie - powiedział prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowany przez Polsat News.
Sekcja zwłok noworodków odbędzie się w niedzielę. Prokuratura podejmie też decyzję, czy wobec oskarżonych zastosować areszt tymczasowy.
***
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!