Reklama

Reklama

Pomorskie. Próbował włamać się do bankomatu za pomocą szpachli malarskiej

73-latek próbował włamać się do jednego z bankomatów w Sopocie przy pomocy szpachli malarskiej. Funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym łom, przecinak, klucz płaski i plastikowy element bankomatu - poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy w ubiegłym tygodniu. W piątek mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania włamania do bankomatu i kradzieży pieniędzy.

- Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o tym, że mężczyzna próbował włamać się do bankomatu znajdującego się wewnątrz jednego z budynków. Policjanci pojechali na miejsce i tam zauważyli pracownika ochrony. Mężczyzna przekazał im, że starszy pan z przedmiotem przypominającym skrobaczkę do szyb majstrował w bankomacie - dodała Rekowska.

Świadek spłoszył włamywacza i wyprosił z budynku. Gdy zauważył, że bankomat ma uszkodzoną szufladkę, wezwał policję.

Reklama

Chciał tylko wypłacić pieniądze

Chwilę potem funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie. To 73-letni mieszkaniec Sopotu.

Mężczyzna oświadczył im, że był przy bankomacie bo chciał wypłacić pieniądze, ale zaprzeczył, by chciał się do niego włamać.

- Policjanci nie dali wiary jego wyjaśnieniom. W reklamówce, którą miał przy sobie, znaleźli szpachlę malarską, łom, przecinak, klucz płaski, a także klapę od bankomatu. Przedmioty zostały zabezpieczone, a 73-latek trafił do policyjnego aresztu - tłumaczyła sopocka funkcjonariuszka.

Śledczy zabezpieczyli na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie 2 tys. zł, które 73-latek miał przy sobie.

Usiłowanie kradzieży z włamaniem to przestępstwo, za które sprawcy grozi od roku do 10 lat więzienia.


Reklama

Reklama

Reklama