Reklama

Groźne zderzenie aut w Pomorskiem. "Pół godziny, a byłaby większa tragedia"

Do groźnego zderzenia aut osobowych doszło wczoraj w Pomorskiem. Kierująca zlekceważyła znak STOP i uderzyła w prawidłowo jadący pojazd. Jedno z aut wypadło z drogi i zatrzymało się pod krzyżem na poboczu. Okazało się, że niewiele brakowało, a doszłoby do prawdziwej tragedii. Pół godziny po zderzeniu pod krzyżem miała rozpocząć się bowiem majówkowa modlitwa dorosłych i dzieci.

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło w poniedziałek chwilę po godzinie 18. Zgłoszenie do służb dotarło o godz. 18:27.

Rokity. Zderzenie aut. Kierująca zlekceważyła znak STOP

Na skrzyżowanie drogi powiatowej z drogą wojewódzką nr 211 w Rokitach udała się Ochotnicza Straż Pożarna Rokity, Państwowa Straż Pożarna z pobliskiego Bytowa, policja i karetka pogotowia. 

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii

Policja ustaliła wstępnie, że jednym z pojazdów kierowała 20-letnia mieszkanka powiatu bytowskiego. Kobieta jechała z Rokit do Rokitek, podczas podróży nie zatrzymała się w miejscu opatrzonym znakiem STOP. Wjeżdżając na drogę, uderzyła w prawidłowo przemieszczający się samochód 25-latka. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli trzeźwi.

Reklama

"Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia życia lub zdrowia funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jednostka z Czarnej Dąbrówki. Nie wiadomo jeszcze, czy historia zakończy się na mandacie, czy sprawa trafi do sądu" - cytuje słowa policyjnego oficera prasowego portal ibytów.pl.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba - przekazała straż pożarna. Jak się jednak okazuje, poszkodowanych mogło być jeszcze więcej. Z jednego z komentarzy dowiadujemy się, że codziennie przy krzyżu odbywa się majówkowa modlitwa. Gromadzą się tam dzieci i dorośli. "Pół godziny później i byłaby jeszcze większa tragedia" - napisała użytkowniczka Facebooka.

Jak się okazuje, w tym miejscu często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Komentujący zwrócili uwagę na notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości czy lekceważenie znaków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: krzyż | bytów | wypadek | kolizja drogowa

Reklama

Reklama

Reklama