Reklama

Reklama

Konkurs z języka polskiego. Jednym z zadań napisanie SMS do Jana Pawła II

"​Wyobraź sobie, że wysyłasz wiadomość SMS do Jana Pawła II" - to treść zadania, jakie pojawiło się w trzecim etapie konkursu z języka polskiego dla szkół podstawowych na Podkarpaciu. Uczniowie musieli wykazać się m.in. umiejętnością używania znaków interpunkcyjnych. Konkursowe pytanie wywołało wiele komentarzy w mediach społecznościowych.

Uczestnicy konkursu mieli zaproponować treść wiadomości tekstowej do Jana Pawła II, która zawiera nurtujące ich pytanie. Za to zadanie mogli otrzymać od 0 do 2 punktów. Druga część to odpowiedź, jakiej papież mógłby udzielić. Miałaby ona "uwzględniać przesłanie prawdy i nadziei". 

Zadanie pochodziło z konkursu w województwie podkarpackim w roku szkolnym 2020/2021. Łącznie uczestnik mógł otrzymać za nie 6 punktów, jeżeli użył poprawie pięciu różnych znaków interpunkcyjnych. Swoją odpowiedź trzeba było zapisać w obszarze o kształcie smartfonu.

Reklama

Jeden z internautów zwrócił uwagę, że pytanie zawiera błąd. "Pięć? A nie pięciu? Skoro już o poprawnym użyciu" - napisał. Były poseł Dariusz Lipiński pytał, "co w tym zadaniu jest zdrożnego".

Internauci proponowali także przykłady rozwiązania tego zdania. Niektórzy chcieliby zapytać o pedofilię w Kościele. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama