Reklama

Reklama

Wiceprezydent Białegostoku ukarany mandatem. "Przepraszam"

Wiceprezydent Białegostoku - Rafał Rudnicki - został ukarany mandatem. Samorządowiec przyznał w mediach społecznościowych, że zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych. "Taka sytuacja nie powinna nigdy mieć miejsca. Przepraszam" - napisał Rudnicki.

Prawo i przepisy o ruchu drogowym obowiązują wszystkich. W ostatnich dniach przekonał się o tym wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki

Wiceprezydent Białegostoku ukarany mandatem

Samorządowiec poinformował w mediach społecznościowych, że został ukarany przez Straż Miejską w Białymstoku mandatem karnym. "W poniedziałek zaparkowałem swój samochód na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych" - napisał Rudnicki we wpisie na Twitterze. 

W dalszej części wpisu lokalny polityk wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie. "Taka sytuacja nie powinna nigdy mieć miejsca. Przepraszam" - podkreślił wiceprezydent Białegostoku. 

Reklama

"Mandat w wysokości 800 zł już opłaciłem" - dodał Rudnicki, a na dowód do wpisu załączył zdjęcie dowodu wpłaty. 

Nowy taryfikator mandatów

Wysoka kwota mandatu jest związana z obowiązującym od 1 stycznia nowym taryfikatorem mandatów. Jeszcze w ubiegłym roku za parkowanie w miejscu dla osób z niepełnosprawnościami groził mandat w wysokości 500 zł.

Obecnie za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości 800 złotych, a także pięć punktów karnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy