Reklama

Zastępca szefa policji w Radomiu potrącił pieszego. Rzeczniczka potwierdza

Niebezpieczne zdarzenie w Radomiu. Podczas manewru wyprzedzania doszło do potrącenia pieszego. Jak przekazała w rozmowie z Interią rzeczniczka mazowieckiej policji, za kierownicą siedział zastępca szefa policji w Radomiu. W sprawie trwają czynności wyjaśniające.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek 23 stycznia rano w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia pod Radomiem.

- Kierujący bmw, 48-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Radomia, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, potrącił idącego lewą stroną jezdni pieszego. 37-letni mężczyzna z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala w Radomiu - poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, podinsp. Katarzyna Kucharska. 

Radom. Zastępca szefa policji potrącił pieszego

- Kierowcą bmw był zastępca szefa radomskiej policji - podkreśliła rzeczniczka w rozmowie z Interią.

Reklama

Jak dodała, kierujący, jak i pieszy, byli trzeźwi

Podinsp. Kucharska zaznaczyła, że ze względu na fakt, iż w zdarzeniu tym udział brał funkcjonariusz policji, "czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora".

- Poszkodowany mężczyzna wyszedł już ze szpitala - dodała rzeczniczka mazowieckiej policji.

Trwają czynności wyjaśniające zdarzenie. Zatrzymano dowód rejestracyjny samochodu, którym jechał zastępca szefa policji. Nie odebrano mu jednak prawa jazdy. - Nie jest to obligatoryjne. Zgodnie z przepisami jest to fakultatywna decyzja prokuratora, który był na miejscu - zaznaczyła podinsp. kucharska.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Radom | policja | wypadek samochodowy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy