Reklama

Reklama

Warszawa. Oszustwo metodą "na wypadek". 13-latek zatrzymany

Policjanci z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali na gorącym uczynku 13-latka, który uczestniczył w oszustwie "na wypadek". Przestępcy próbowali wyłudzić od 67-letniego mężczyzny 120 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy ul. Wiosny Ludów. Kryminalni z komendy na warszawskiej Ochocie ustalili, że ma tam dojść do oszustwa metodą "na wypadek". - Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali 67-latka, który cały czas prowadził rozmowę z oszustami - tłumaczył podkom. Karol Cebula.

Zobacz też: USA. Ukradli miliony na walkę z pandemią. Dzieciom zostawili list

- Sprawcy tłumaczyli pokrzywdzonemu, że jego siostrzeniec spowodował wypadek i grozi mu więzienie. Jedynym ratunkiem dla niego, żeby nie poszedł do więzienia jest wpłacenie kaucji - przekazał policjant.

Reklama

13-latek był zaskoczony

Po godzinie rozmowy z 67-latkiem oszuści wydali mu polecenie wyjścia przed posesję i przekazania pieniędzy. - Na chodniku podszedł do niego nieletni, który odebrał torbę. Następnie 13-latek zaczął szybkim krokiem oddalać się w kierunku taksówki, która znajdowała się nieopodal - podkreślił.

- Kryminalni natychmiast po przekazaniu torby przystąpili do zatrzymania. Nieletni był zaskoczony, kompletnie nie spodziewał się takiego obrotu sprawy - dodał podkom. Cebula.

Po zatrzymaniu 13-latek został doprowadzony do sądu rodzinnego, gdzie postawiono mu zarzut popełnienia czynu karalnego.

Sąd zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy