Reklama

Reklama

Zgierz: Wyrok w sprawie utonięcia 12-latka w basenie

Zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku na basenie w Wiśle (woj. śląskie), gdzie podczas ferii zimowych, utopił się 12-letni chłopiec. Sąd Rejonowy w Zgierzu skazał trzy osoby na trzy miesiące więzienia i dwa lata prac społecznych.

Do tragedii doszło w połowie stycznia 2017 roku podczas ferii zimowych. Grupa dziewiętnastu nastolatków z powiatu zgierskiego (Łódzkie) wraz z dwoma opiekunami była na basenie w Wiśle (Śląskie). Nagle 12-latek wraz z innym chłopcem znaleźli się w głębokiej części kąpieliska i byli już pod powierzchnią wody.

12-latek zmarł mimo reanimacji

Chłopców z basenu wyciągnął jeden z opiekunów. Od razu przeprowadzono reanimację i wezwano pogotowie ratunkowe. Jednego chłopca, 12-latka ze Zgierza, nie udało się jednak uratować.

Zimowisko, na którym przebywali chłopcy, organizowane było przez Urząd Gminy w Zgierzu. Grupa liczyła 33 osoby w wieku od 9 do 16 lat. Opiekunowie grupy oraz obsługa basenu byli trzeźwi.

Reklama

Trzy miesiące więzienia i prace społeczne

Sąd uznał winę kierowniczki ośrodka, prezesa spółki i mężczyzny, który pełnił funkcję ratownika a nie miał takich uprawnień, za "narażenie na utratę zdrowia i życia" nie tylko dwójki chłopców, ale i kilkunastu innych dzieci kąpiących się w basenie.

Troje oskarżonych skazano na 3 miesiące więzienia i 2 lata prac społecznych. Przez 5 lat nie mogą też pracować w placówkach związanych z rekreacją w wodzie i na stanowiskach kierowniczych. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy