Reklama

Reklama

Szef Ryanaira: Nigdy nie będziemy latali z Radomia

Michael O’Leary szef Ryanaira, stwierdził, że budowa lotniska w Radomiu "to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski". - Nigdy nie będziemy latali z Radomia - podkreślił.

Ryanair w ciągu najbliższego roku planuje przewieźć nawet 14 mln pasażerów w naszym kraju. Najwięcej lotów zaplanowanych jest z Krakowa.

Szef linii lotniczej w rozmowie z portalem fly4free.pl przekazał, że jego zdaniem lotnisko w Modlinie powinno zostać rozbudowane, dzięki czemu port mógłby obsługiwać nawet 10 mln pasażerów rocznie. - PPL robi bardzo złą robotę, jeśli chodzi o Modlin, ale wkrótce na pewno zdadzą sobie sprawę z tego, że nie ma innej drogi niż rozbudowa - mówi O’Leary w rozmowie z fly4free.pl.

"Nigdy nie będziemy latać z Radomia"

Zwraca uwagę na problemy z przepustowością na innych lotniskach. Rozwiązaniem tego problemu ma być budowa portu w Radomiu. Szef Rayanaira nazywa ten pomysł "najgłupszym w historii Polski".

Reklama

- Nigdy nie będziemy latać z Radomia - mówi. Dodaje, że "budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach 50-tych XX wieku".

- Zamiast inwestować w Modlin, polski rząd marnuje miliardy z kieszeni podatników na budowę pałacu, z którego nikt nie będzie latał. Czy LOT przeniesie się do Radomia? Nie. I Ryanair też nie ma takiego zamiaru - mówi O’Leary.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje