Reklama

Reklama

Siedlce: Zabójstwo zakonnika w parku. Podejrzany usłyszał zarzuty

Rafał J. usłyszał zarzut zabójstwa siedleckiego kapłana. Mężczyzna został w środę doprowadzony do siedziby prokuratury z aresztu śledczego, w którym przebywał w związku z zarzutem zabójstwa 49-letniej kobiety. Grozi mu dożywocie - poinformowała w środę Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

Siedlecka prokuratura podała, że między innymi z uwagi na podobieństwo modus operandi, wnikliwej analizie poddano okoliczności zabójstwa popełnionego 18-go stycznia 2022 r. - a więc po zabójstwie zakonnika - w pobliskim Sokołowie  Podlaskim. Ofiarą była 49-letnia kobieta, której zadano 10 ciosów młotkiem.

Śledztwo: Zabójca kobiety i księdza to ta sama osoba

Na podstawie zapisów monitoringu wytypowano Rafała J. jako podejrzewanego o dokonanie zabójstwa kobiety. Na zabezpieczonych od niego butach i odzieży oraz młotku ujawniono ślady krwi pokrzywdzonej.

"Zebrane dowody, między innymi ekspertyzy kryminalistyczne, dostarczyły wystarczających podstaw do przyjęcia, że zabójcą księdza i kobiety jest ta sama osoba. Ustalenia te możliwe były dzięki wielomiesięcznej, żmudnej pracy procesowej i analitycznej prokuratury i policji" - przekazała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

Reklama

Rafał J. usłyszał zarzut zabójstwa kapłana. Podejrzany pozostaje w tymczasowym areszcie. Za popełnione czyny grozi mu nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. 

Zabójstwo księdza w Siedlcach

Do zabójstwa zakonnica z Siedlec doszło 11 listopada 2021 roku około godz. 19.30. Kapłan posługujący w jednej z parafii na terenie Siedlec, spacerując po parku miejskim, został brutalnie pobity. Doznał śmiertelnych obrażeń. Sprawca zadał ofierze trzy uderzenia w tył głowy. 

Nieprzytomnego duchownego przewieziono do szpitala. Kilka godzin później 35-latek zmarł.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy