Reklama

Reklama

Okradł własną babcię. "Worki z węglem wynosił nocami"

76-letnia mieszkanka gminy Załuski (woj. mazowieckie) została okradziona przez własnego wnuka. 25-latek wraz z rodziną przebywał u swojej babci przez kilka dni. W tym czasie kobieta straciła zakupiony na zimę węgiel i złotą obrączkę. Mężczyzna ukradł łącznie 20 worków węgla, które wynosił nocą. 25-latek został zatrzymany w Warszawie i przekazany policji w Płońsku.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, 25-latek był poszukiwany przez funkcjonariuszy z tamtejszego wydziału kryminalnego od chwili przyjęcia zawiadomienia od 76-letniej mieszkanki gminy Załuski, która poinformowała o kradzieży węgla przez jej wnuka.

Okradł babcię. "Węgiel wynosił nocami"

- Mężczyzna przebywał u swojej babci wraz z rodziną przez kilka dni. Gdy wyjechał, seniorka zorientowała się, że nie ma 20 worków węgla, które zakupiła na zimę i składowała na terenie posesji. Straciła również złotą obrączkę - przekazała kom. Drężek-Zmysłowska. Jak dodała, "okazało się, że worki z węglem 25-latek wynosił nocami, gdy wszyscy spali, natomiast obrączkę ukradł swojej babci, jak któregoś dnia poszła zrobić mu obiad i na chwilę ją zdjęła".

Reklama

Policjanci z Płońska zajmujący się sprawą ustalili, że 25-latek może przebywać na terenie Warszawy, a po kilku dniach otrzymali informację ze stolicy o jego zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

- Policjanci zatrzymali mężczyznę za posiadanie narkotyków. W czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych ustalili, że jest poszukiwany przez płońską jednostkę policji. Po przewiezieniu do komendy sprawca kradzieży węgla usłyszał zarzuty - wyjaśniła kom. Drężek-Zmysłowska. Zaznaczyła przy tym, że podczas przesłuchania mężczyzna stwierdził, że "węgiel wywiózł do swojego miejsca zamieszkania w województwie łódzkim, a obrączkę sprzedał za kilkaset złotych u jubilera".

Jak podkreśliła rzeczniczka płońskiej policji, zgodnie z obowiązującymi przepisami 25-latkowi grozi teraz do pięciu lat więzienia.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy