Reklama

Reklama

Ferie zimowe 2022. Czy terminy ulegną zmianie?

W związku z rosnącą liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem wiele osób zadaje sobie pytanie, czy terminy ferii zimowych 2022 ulegną zmianie. Najnowsze dane mówią już o ponad milionie osób przebywających na kwarantannie. Czy te statystyki sprawią, że ferie odbędą się na innych zasadach?

Przypomnijmy, że obecnie ferie zimowe mają uczniowie w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim (potrwają one jeszcze do 30 stycznia) oraz podlaskim i warmińsko-mazurskim (do 6 lutego).

Ferie 2022. Terminy

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez MEiN następne w kolejności na ferie miały iść województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. Uczniowie z tych regionów będą mieli ferie od 29 stycznia do 13 lutego.

Ostatnie z zimowego wypoczynku skorzystają dzieci z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. Tam ferie potrwają od 12 do 27 lutego.

Reklama

Ferie zimowe 2022 w cieniu gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem

Czy te terminy ferii zimowych 2022 mogą ulec zmianie? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Zwłaszcza patrząc na najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa.

Z raportu resortu zdrowia z 27 stycznia wynika, że mamy 57 659 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii. Zmarło 262 pacjentów chorych na COVID-19. Na kwarantannie przebywa ponad milion osób, o ponad 100 tys. więcej niż w środę.

Ferie 2022. Czy terminy zostaną zmienione?

Mimo pogarszającej się sytuacji pandemicznej rząd zapewnia jednak, że terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022 nie ulegają zmianie.

Wypoczynek w ramach ferii 2022 można zatem planować bez zmian i potrzeby dostosowywania się do nowych decyzji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy