Akcja służb w Warszawie. Bronili się przed maczetą, mundurowy nie żyje

Sebastian Przybył

Oprac.: Sebastian Przybył

Aktualizacja
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
3,3 tys.
Udostępnij

Tragiczna interwencja służb na Pradze Północ w Warszawie. Na policjantów rzucił się agresywny mężczyzna z maczetą. W wyniku użycia broni służbowej funkcjonariusz postrzelił drugiego policjanta. Z pierwszych informacji wynikało, że trwa walka o życie mężczyzny. Krótko po godzinie 16 policja poinformowała jednak o zgonie funkcjonariusza.

Warszawa: Postrzelenie policjanta
Warszawa: Postrzelenie policjantaPolsat News

Krótko po godzinie 15:30 stołeczna policja przekazała komunikat w sprawie. Jak się dowiadujemy, w sobotę około godziny 14 przy ulicy Inżynierskiej 6 policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z informacją o agresywnym mężczyźnie z maczetą w ręku.

"Podczas zatrzymania mężczyzny jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej, na skutek czego ranny został policjant. Czynności w toku" - przekazały warszawskie służby w swoich mediach społecznościowych.

Warszawa. Postrzelenie policjanta. Trwa walka o jego życie

Na miejscu zdarzenia jest reporter Polsat News. - Miejsce zostało zabezpieczone, wcześniej stały tu karetki, ale już ich nie ma - przekazał Damian Rosłoniec po godzinie 15. Okoliczni mieszkańcy nie wypowiadają się szerzej na temat zdarzenia.

- Sprawca prawdopodobnie jest w jednym z budynków. Informacje te są jednak niepotwierdzone - słyszymy na antenie. Po godzinie 16 zaplanowano briefing prasowy stołecznych służb.

Wcześniej stacja dowiedziała się nieoficjalnie, że w czasie interwencji jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej, w wyniku czego ranny został drugi z policjantów. W rozmowie z polsatnews.pl informacje te potwierdził oficer dyżurny KSP.

Szczucin. Wypadek z użyciem broni służbowej. Policjant zmarł

Ostatnio do wypadku z udziałem policjanta doszło na początku miesiąca w małopolskim Szczucinie. Zdarzenie z użyciem broni służbowej miało miejsce 8 listopada w budynku lokalnego komisariatu, w wyniku czego zmarł 40-letni policjant pracujący w tej jednostce.

- Wstępnie wykluczono udział osób trzecich - przekazał wówczas Interii asp. Mariusz Przeniosło, rzecznik komendy w Dąbrowie Tarnowskiej.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      "Wydarzenia": Fałszywe karty miejskie w Toruniu
      "Wydarzenia": Fałszywe karty miejskie w ToruniuPolsat NewsPolsat News
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      1996
      Super
      relevant
      516
      Hahaha
      haha
      247
      Szok
      shock
      208
      Smutny
      sad
      212
      Zły
      angry
      124
      Lubię to
      like
      Super
      relevant
      3,3 tys.
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na