Reklama

Reklama

Zmarł ks. prałat Zdzisław Sochacki. Był proboszczem Katedry Wawelskiej

Nie żyje proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki. Miał 67 lat. Dla upamiętnienia duchownego o godzinie 17:15 zabił Dzwon Zygmunta.

"Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem zawiadamiamy, że dzisiaj zmarł ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz Katedry Wawelskiej" - poinformowano na profilu katedry w mediach społecznościowych.

Wiadomo, że duchowny w ostatnim czasie przebywał w szpitalu. 

W związku ze śmiercią ks. Sochackiego o 17:15 w czwartek zabił żałobnie Dzwon Zygmunta. 

Kim był ks. Zdzisław Sochacki? 

Ks. Zdzisław Sochacki był proboszczem od 2007 r. Na stanowisko to mianował go ówczesny metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Ks. Sochacki urodził się w 1954 r. w Suchej Beskidzkiej. Studiował w Papieskiej Akademii Teologicznej. Święcenia kapłańskie przyjął 29 kwietnia 1979 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego.

Reklama

Przez cztery lata pracował w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach, a od 1983 do 1989 r. w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Od 1989 r. pracował w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie, gdzie był wychowawcą kleryków, a także dyrektorem do spraw ekonomicznych.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje