Reklama

Reklama

"Może być uzbrojony, bardzo niebezpieczny". Dawid G. zatrzymany

Policja zatrzymała Dawida G. podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa mieszkanki Rybnika. W chwili ucieczki z miejsca zdarzenia mężczyzna był półnagi: miał na sobie tylko spodenki i przewieszoną torebkę - informowali w poniedziałek śledczy, gdy prosili o pomoc w zatrzymaniu G. Udało się to jeszcze tego samego dnia.

Dawid G. poszukiwany jest przez policję z Rybnika w związku z usiłowaniem zabójstwa kobiety. Mundurowi wystosowali w poniedziałek apel o pomoc i ostrzegli, że G. może być uzbrojony, bardzo niebezpieczny i ukrywać się na terenie Małopolski. "Nie próbujcie dokonywać ujęcia obywatelskiego na własną rękę" - podkreślono.  

Rybnik: poszukiwany Dawid G. w rękach policji

Do próby zabójstwa najprawdopodobniej doszło w niedzielę. Dla dobra śledztwa mundurowi nie przekazują informacji o szczegółach zdarzenia. 

Do zatrzymania mężczyzny doszło jeszcze w poniedziałek. "O godzinie 22.00 na terenie powiatu wodzisławskiego kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali 35-latka. Ponadto śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pomagali mu się ukryć przed policją" - poinformowano. 

Reklama

Za pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności, a szczególnie ukrywanie sprawcy, grozi kara do 5 lat więzienia.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy