Reklama

Oszustwo przy skupie zboża w Lubelskim. Okradzionych może być więcej

Miał oszukiwać przy skupie zboża, teraz grozi mu do ośmiu lat więzienia. 30-letni mieszkaniec gminy Chrzanów w woj. lubelskim zawierał z poszkodowanymi umowy, ale nie płacił za towar. Posługiwał się danymi firmy, której nie był właścicielem. Łączna kwota, na jaką oszukał znane policji osoby, wynosi ponad 100 tys. zł. Policja nie wyklucza jednak, że oszukanych może być więcej.

Do ośmiu lat więzienia grozi 30-latkowi z gminy Chrzanów (woj. lubelskie) podejrzanemu o oszustwa przy skupie zboża. Według śledczych zawierał on umowy, ale nie płacił za zboże. Dodatkowo posługiwał się danymi firmy, której nie był właścicielem. W ten sposób oszukał trzy osoby na łączną kwotę ponad 100 tys. zł.

Oszustwa przy skupie zboża na 100 tys. zł

O zatrzymaniu podejrzanego poinformowała w niedzielę asp. szt. Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

Reklama

- 30-letni mieszkaniec gminy posługiwał się danymi firmy, której nie był właścicielem. Na portalach wyszukiwał ogłoszenia dotyczące sprzedaży zboża, składał oferty zakupu, zawierał umowy. Skupował zboże, ale za nie nie płacił - przekazała policjantka.

Suma strat poniesiona przez troje pokrzywdzonych wynosi ponad 100 tys. zł, jednak policja nie wyklucza, że oszukanych może być więcej. W mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono pieniądze w kwocie pond 60 tys. zł.

Wobec 30-latka sąd zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi do ośmiu lat więzienia.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: zboże | Oszustwo | dozór policyjny | kara więzienia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy