Reklama

Reklama

Lubelskie: Byli pod wpływem amfetaminy, "opiekowali się" 3-miesięcznym dzieckiem

Młode małżeństwo z Międzyrzeca Podlaskiego (Lubelskie), będąc pod wpływem narkotyków, opiekowało się 3-miesięczną córką. Rodzice usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Zarzut narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przedstawiła prokuratura 23-letniemu mężczyźnie i jego 20-letniej małżonce z Międzyrzeca Podlaskiego.

- W minionym tygodniu policjanci powiadomieni zostali przez pracownicę ośrodka pomocy społecznej o małżeństwie, które prawdopodobnie sprawuje opiekę nad kilkutygodniowym dzieckiem znajdując się pod wpływem środków odurzających - przekazała w niedzielnym komunikacie kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Reklama

Biały proszek

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, wszystko wskazywało na to, że rodzice dziewczynki są pod wpływem narkotyków. Od pary pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. Tam również trafiła 20-latka. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

- W trakcie interwencji policjanci ujawnili dodatkowo biały proszek. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. W miejscu zamieszkania zabezpieczyli tytoń, jak też maszynkę do produkcji wyrobów tytoniowych i gotowy już produkt - dodała Salczyńska-Pyrchla.

W sobotę para usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Mężczyzna odpowiadać będzie dodatkowo za posiadanie środków odurzających oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru. O dalszym losie małżeństwa zadecyduje sąd. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama