Reklama

Reklama

Lubelskie: Autokar wpadł do rowu. Odblokowano drogę

Na trasie Lublin-Zamość doszło do wypadku autokaru, którym grupa osób wracała na Litwę z wyjazdu na narty. W sumie podróżowało nim 44 pasażerów i dwóch kierowców. Trzynaście osób trafiło do szpitali, wśród nich jest pięcioro dzieci. - Najciężej poszkodowana osoba miała urazy wielonarządowe, przetransportowano ją śmigłowcem LPR - poinformował Polsat News Piotr Czemerys ze straży pożarnej w Krasnymstawie.

Do wypadku doszło około godziny 13 w miejscowości Łopiennik Podleśny w powiecie krasnostawskim. Na drodze krajowej nr 17, na odcinku między Lublinem a Zamościem, autokar wpadł do rowu.

Trzynaście osób trafiło do szpitali. Trzy były nieprzytomne. Wśród rannych są także dzieci w wieku od 10 do 14 lat - informuje reporterka Polsat News. 

Autokarem podróżowało łącznie 46 osób, 44 pasażerów i dwóch kierowców. Wszyscy byli obywatelami Litwy - poinformowała w rozmowie z Polsat News mł. aspirant Jolanta Babisz. Kierujący pojazdem 65-letni obywatel Litwy był trzeźwy. 

Reklama

Wypadek w Lubelskiem. "Kierowca złapał pobocze"

- Wygląda to tak, jakby kierowca złapał pobocze, przez dłuższy czas próbował wyprowadzić autokar, ale nie udało mu się i wpadł do rowu - relacjonował po południu w Polsat News Piotr Czemerys ze straży pożarnej w Krasnymstawie. Osoby, które nie wymagały hospitalizacji, trafiły do najbliższej jednostki OSP. 

Na miejscu wypadku pomocy poszkodowanym udzieliły załogi karetek pogotowia, strażacy oraz policjanci. Jedna osoba w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Do szpitali w Zamościu, Lublinie i Krasnymstawie zostało przewiezionych w sumie 13 osób, w tym pięcioro dzieci. Po badaniach dwie osoby zostały zwolnione.

Pozostali podróżni zostali przewiezieni do remizy w Olszance, gdzie zostali otoczeni opieką.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w godzinach wieczornych o odblokowaniu dk 17 między Piaskami a Krasnymstawem. Utrudnienia trwały dziewięć godzin.

Reklama

Reklama

Reklama