Reklama

Reklama

Łódzkie: Na plaży znaleziono granat

W Łódzkiem na plaży zbiornika Jeziorsko znaleziono granat z okresu drugiej wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony. Zajmą się nim saperzy z Tomaszowa Mazowieckiego.

Jak przekazała Beata Orłowska z policji w Poddębicach, zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu wpłynęło w poniedziałek. Granat zauważono na plaży zbiornika Jeziorsko w gminie Pęczniew.

- Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci w celu zabezpieczenia terenu. Wezwany został również funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który określił, że jest to granat ręczny z okresu drugiej wojny światowej. Nietypowe znalezisko zostanie teraz przekazane załodze saperów z Tomaszowa Mazowieckiego w celu detonacji na poligonie wojskowym - wyjaśniła.

Reklama

Orłowska przypomniała również, że w przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie takich znalezisk - co zdarza się zwłaszcza amatorom pozyskiwania złomu - jest zabronione i może być bardzo niebezpieczne.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama