Reklama

​Barber Q i Mateusz Psonak z debiutanckim singlem "Dynamite"

7 stycznia ukazał się debiutancki singiel Barber Q zatytułowany “Dynamite". Wokalistą zespołu jest Mateusz Psonak, który dotarł do ćwierćfinału 11. edycji programu The Voice of Poland, występując w drużynie Michała Szpaka. Dziś Barber Q koncertuje w Szkocji, z kolei w 2022 planuje wydać pierwszy autorski album.

Barber Q

Grupa powstała w roku 2017 w Aberdeen. W skład zespołu wchodzą: wokalista - Mateusz Psonak, gitarzysta Łukasz Pfeifer, gitarzysta Dawid Kutarnia, basista Sebastian Oljasz oraz perkusista Marek Sztuka.

Początkowo w repertuarze znalazły się covery, szczególnie w ramach tribute do zespołu DŻEM, co doceniła Polonia mieszkająca w Szkocji. Tribute zapełniał sale na długo przed koncertami i zbierał świetne opinie wśród emigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii, co pokazało zapotrzebowanie na polską muzykę na Wyspach. Każdy z muzyków ma zamiłowanie do innego gatunku, jednak zderzenie różnych wizji opłaciło się, bo już w ciągu roku działalności zespołu powstały utwory, które znajdą się na autorskim albumie zaplanowanym na 2022. Głównym motywem pozostała muzyka rockowa z domieszką hard rocka.

Reklama

Singiel "Dynamite"

Przełomem w działalności zespołu okazał się utwór “Dynamite", który wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności na koncertach. Choć pandemia pokrzyżowała pierwsze plany nagrań studyjnych (luty 2020), w czerwcu 2021 zespół ukończył pracę nad utworem, a następnie zrealizował promujący go klip. W tym czasie wokalista Mateusz Psonak wziął udział w 11. edycji programu The Voice of Poland dołączając do drużyny Michała Szpaka, a dzięki wysoko ocenianym występom spotkał się z pozytywnymi reakcjami publiczności w Polsce.

Sprawdź tekst piosenki "Dynamite" w serwisie Tekściory.pl!

Utwór “Dynamite" opowiada o rozterkach wewnętrznych, które towarzyszą nam w codziennym życiu, powodując niespodziewany wybuch metaforycznego dynamitu. Autor tekstu - Mateusz - nawiązał w nim do osobistych doświadczeń ataków paniki, a słowa zostały napisane tak, aby każdy słuchacz mógł odnaleźć w nich własne emocje.

Numer został nagrany w studio The Chambers w Edynburgu, gdzie tworzyły takie zespoły jak Biffy Clyro, Snow Patrol czy Moby. Za mix odpowiadał zespół Barber Q oraz record engineer  Graeme Young, z kolei za mastering - David Collins, laureat nagród Grammy z Los Angeles.

Klip do utworu nakręcono w Aberdeen i Edynburgu. Za kamerą stanął hiszpański reżyser Jesus Barrero (JBA Videos). 

Utwór dostępny jest na Spotify i innych serwisach streamingowych oraz na kanale YouTube.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ​Barber Q | Mateusz Psonak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy