Reklama

W Bydgoszczy zdewastowano okno życia. W łóżeczku zostawiono śmieci

Nieznani sprawcy zdewastowali znajdujące się w centrum Bydgoszczy okno życia. Uszkodzone zostało specjalne łóżeczko, w którym zostawiane jest dziecko. W miejscu tym nie ma monitoringu, dlatego duchowni proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy.

W centrum Bydgoszczy, w budynku klasztornym Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji od 2009 r. działa okno życia

Stworzono je z inicjatywy Ośrodka Adopcyjnego Caritas Diecezji Bydgoskiej. 

Bydgoszcz. Zdewastowano "Okno życia"

W nocy z piątku na sobotę w bydgoskim oknie życia doszło do oburzającego zdarzenia. Dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej poinformował, że uszkodzono specjalne łóżeczko, w którym zostawiane jest dziecko, a do okna zostało wrzuconych wiele śmieci. 

Reklama

Na czas usunięcia uszkodzeń miejsce musiało zostać wyłączone z użytku. 

Jak podkreślił w rozmowie z TVP Bydgoszcz ks. prałat Wojciech Przybyła okno życia nie jest monitorowane z uwagi na zachowanie anonimowości rodziców, którzy zdecydują się zostawić tu dziecko. Dlatego duchowni proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy.

Nie ustalono tożsamości sprawcy

Jak przyznał kr. Przybyła dewastacja okna życia to nie pierwsza taka sytuacja. 

- Zdarzył się już podobny przypadek wandalizmu. Musze powiedzieć, że już po raz trzeci w przeciągu kilku lat ludzie nieodpowiedzialni, niestety, niszczą mienie. Niszczą dobro, te rzeczy, które są przygotowane po to, aby to dziecko było tam bezpieczne - podkreślił.

Jak na razie nie ustalono tożsamości sprawcy. 

Przypomnijmy, że Caritas Polska prowadzi 61 okien życia w całej Polsce. To miejsca, w których matki w trudnej sytuacji życiowej mogą pozostawić swoje nowo narodzone dziecko. 

Okna są zazwyczaj prowadzone przez siostry zakonne. 

Skomentuj artykuł tutaj!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bydgoszcz | Okno życia | Caritas Polska

Reklama

Reklama

Reklama