Reklama

Reklama

Strzelał z wiatrówki do autobusu. Policja szuka sprawcy ze zdjęcia

Trwają poszukiwania młodego mężczyzny uchwyconego na nagraniach z miejskiego monitoringu, który strzelał z pistoletu pneumatycznego do autobusu. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu proszą o pomoc w identyfikacji postaci. - Wszyscy, którzy ją rozpoznają bądź posiadają informacje na jej temat, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami - apelują mundurowi.

Wizerunek poszukiwanego sprawcy wraz z opisem groźnej sytuacji udostępniono na policyjnej stronie. Wynika z niego, że do zdarzenia doszło 5 listopada na al. 23 Stycznia w Grudziądzu.

Mężczyzna, którego tożsamość wciąż nie została ustalona, około godz. 18:10 strzelił w kierunku autobusu miejskiego, który zjeżdżał do zatoki. Jak udało się ustalić Interii, pojazd był w trakcie realizacji kursu. - Nikt nie został poszkodowany - powiedział nam oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu, mł. asp. Łukasz Kowalczyk. Nie wiadomo, czy w środku znajdowali się ludzie.

Reklama

Wymachiwał wiatrówką i strzelał do autobusu. Policja szuka sprawcy

- Kierowca autobusu w pewnym momencie usłyszał huk w tylnej części pojazdu - relacjonował policjant. W szybie zauważono charakterystyczne pęknięcie, podobne do śladu od pocisku z wiatrówki. Śledczy po przeanalizowaniu monitoringu z tego dnia, w pobliżu miejsca zdarzenia natknęli się na grupkę młodych ludzi. Jedna z widocznych na nagraniu osób wymachiwała przedmiotem przypominającym pistolet.

Teraz policja szuka wandala, który mógł narazić jadących autobusem pasażerów na niebezpieczeństwo. Trwa dochodzenie w sprawie uszkodzenia mienia.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt osobisty z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, ul. Chełmińska 111 lub telefoniczny pod numerami 47 754 53 60/248, a także całodobowo pod numerami 47 754 52 21/222 lub 112.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy