Reklama

Reklama

Co wydarzyło się w domu w Szabdzie? Prokurator: Doszło do znieważenia zwłok

Bartosz Ch. usłyszał zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok dwuletniej córki. Jej ciało w opuszczonym domu w Szabdzie (woj. kujawsko-pomorskie) znaleźli robotnicy. - Matka dziewczynki nadal nie została przesłuchana - mówi Interii prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy prokuratora okręgowego w Toruniu. Pytany o ojca dwulatki mówi, że Bartosz Ch. zeznał, iż był już notowany. - Podał, że [w przeszłości] miał kontakt z substancjami psychoaktywnymi. Wysłaliśmy zapytania o to, czy jest notowany w krajowym rejestrze karnym, jeszcze nie mamy odpowiedzi - wyjaśnia prokurator.

- Sekcja zwłok dziewczynki już się odbyła, jednak nie zdołaliśmy uzyskać jednoznacznej informacji, co było przyczyną zgonu. Tu potrzebne są kolejne badania, przede wszystkim histopatologiczne - mówi Interii prokurator Andrzej Kukawski. 

Ojciec usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie

Bartosz C., ojciec zamordowanej dwulatki, usłyszał już zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok dziewczynki. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara od ośmiu lat do dożywocia. 

Prokurator wyjaśnia, że w mieszkaniu, które zajmowała rodzina, doszło do znieważenia zwłok. - Nie postąpiono zgodnie z przepisami z ustawy z 1959 roku o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Ciała nie przewieziono do kostnicy, pozostawiono je w domu - tłumaczy prokurator. Tuż po odnalezieniu dziewczynki podano, że jej ciało było w stanie rozkładu. 

Reklama

- Matka dziewczynki nie została jeszcze przesłuchana - powiedział Interii prok. Kukawski. Zgodę na to muszą wyrazić lekarze, gdyż kobieta jest obecnie w połogu. 

Możliwe, że Bartosz Ch. był już notowany. Tak wynika z jego zeznań, jednak prokuratura nie otrzymała jeszcze oficjalnego potwierdzenia. - Bartosz Ch. podał, że miał kontakt z substancjami psychoaktywnymi. Wysłaliśmy zapytania o to, czy jest notowany w krajowym rejestrze karnym, jeszcze nie mamy odpowiedzi - wyjaśnia prokurator. 

Makabryczne odkrycie w Szabdzie

Wcześniej oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Agnieszka Łukaszewska informowała, że w czwartek w jednym z domów w Szabdzie znaleziono martwe dziecko w wieku około dwóch lat.

Policję zawiadomiła właścicielka domu, która wynajmowała go rodzinie Bartosza Ch. Ją natomiast zaalarmowali robotnicy, którzy przyjechali remontować dom i w jedynym z pokojów dokonali makabrycznego odkrycia - były tam zwłoki około dwuletniego dziecka w stanie rozkładu.

Szabda to wieś koło Brodnicy, na skraju województwa kujawsko-pomorskiego. Liczy kilkuset mieszkańców.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy