Reklama

Reklama

Tak uczcili Jana Pawła II. Zgodę musiał wydać Watykan

Św. Jan Paweł II został w niedzielę ogłoszony patronem powiatu tatrzańskiego. W czasie uroczystości abp Jędraszewski mówił o ideologii gender.

- Mieszkańcy Podhala, a zwłaszcza mieszkańcy powiatu tatrzańskiego, noszą na swoich barkach i zaciągają szczególne zobowiązanie, aby iść pod prąd, do czystego źródła prawdy o człowieku, która tutaj, w górach, wydaje się tak blisko Pana Boga, przemawia tak przepotężnie - mówił podczas uroczystości na Krzeptówkach abp Marek Jędraszewski.

Stosowną zgodę na ustanowienie świętego patrona wydała Stolica Apostolska.

Jan Paweł II odwiedził Zakopane w 1997 r. Wówczas pod Wielką Krokwią wypowiedział pamiętne słowa: "Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym".

Reklama

Ideologia gender wkracza tylnymi drzwiami

Niedzielna msza pod przewodnictwem abpa Jędraszewskiego była sprawowana przy tym samym ołtarzu, przy którym papież sprawował liturgię 24 lata temu.

Metropolita odwołał się także do papieskiego wezwania o obronę krzyża, mówiąc: Nie możemy wstydzić się krzyża, dlatego że on stoi na straży naszego człowieczeństwa i najbardziej autentycznego humanizmu. O łaskę mocy trwania przy krzyżu, a przez to przy człowieczeństwie powołanym na to, by być obrazem i podobieństwem Boga, błagajmy Pana dziejów i historii.

Hierarcha zwrócił uwagę, że Jan Paweł II szczególnie umiłował Tatry i Podhale i często bywał tu jeszcze jako kardynał Karol Wojtyła. Abp Jędraszewski mówił, że "powiat tatrzański potrafił oprzeć się naciskom płynącym z Europy i nie przyjął tzw. ustawy przemocowej, dbając z jednej strony o właściwe życie w ramach rodzin i całej społeczności, o wzajemny szacunek, o pomoc i solidarność, a z drugiej strony, nie chcąc dopuścić, żeby tylnymi drzwiami mogła wkroczyć tutaj ideologia gender".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy