Reklama

Reklama

Spotkanie ZNP z szefową sejmowej Komisji Edukacji i plany ministra

Dziś o godz. 12 odbędzie się spotkanie kierownictwa ZNP z szefową sejmowej Komisji Edukacji Mirosławą Stachowiak-Różecką. O godz. 16 na posiedzeniu Komisji pojawi się z kolei minister Dariusz Piontkowski, który zaprezentuje plany na 2020 rok.

Dziś ważny dzień dla polskiej edukacji. Najpierw, o godz. 12, z inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego dojdzie do spotkania jego kierownictwa z szefową sejmowej Komisji Edukacji Mirosławą Stachowiak-Różecką. Na spotkaniu mają być podjęte trzy tematy.

Pierwszy to zmiany w Karcie Nauczyciela. Stachowiak-Różecka jakiś czas temu udzieliła wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej", w którym stwierdziła, że "nie warto umierać za Kartę Nauczyciela". Czy wobec tego Karta Nauczyciela zostanie zlikwidowana? Takiemu stwierdzeniu zaprzeczył minister edukacji Dariusz Piontkowski, który jednocześnie zapowiedział możliwość zmian w tym dokumencie. ZNP będzie domagał się wyjaśnień od Stachowiak-Różeckiej w tej sprawie.

Reklama

Druga kwestia to postępowanie dyscyplinarne nauczycieli. To kontrowersyjne przepisy, które wprowadziła minister Anna Zalewska. Zgodnie z nimi nauczyciel ma mało instrumentów obronnych przy ewentualnych sporach z rodzicami. Procedura postępowania jest błyskawiczna, a zwraca na to uwagę również Piontkowski, który nie wyklucza zmian w tym zakresie, które miałyby złagodzić przepisy.

Trzecia sprawa, która ma się pojawić na środowym spotkaniu, to kwestia podwyżki wynagrodzeń nauczycieli zaproponowana przez ZNP. Związek chce złożyć w Sejmie projekt, który miałby zakładać powiązanie wynagrodzeń nauczycieli ze średnią krajową. Ten pomysł ma zostać szczegółowo przedstawiony przewodniczącej Stachowiak-Różeckiej.

Tymczasem o godz. 16 odbędzie się posiedzenie Komisji, na którym pojawi się minister Dariusz Piontkowski. Przedstawi plan pracy resortu na 2020 rok. Wśród nich powinny pojawić się wszystkie trzy tematy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy