Reklama

Sondaż IBRiS: Czy opozycja powinna poprzeć Fundusz Odbudowy?

66,3 proc. badanych Polaków uważa, że opozycja powinna poprzeć rządowy projekt Funduszu Odbudowy i umożliwić ratyfikację decyzji o zasobach własnych UE - wynika z nowego sondażu IBRiS. 20,5 proc. twierdzi, że należy się wstrzymać, a 2,7 proc. jest zdania, że należy zagłosować przeciw.

W sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" zapytano respondentów, "jak powinna zachować się opozycja w głosowaniu nad Funduszem Odbudowy".

Większość Polaków za ratyfikacją

66,3 proc. ankietowanych odpowiedziało, że opozycja powinna "zagłosować razem z PiS, umożliwiając ratyfikację i utworzenie funduszu". 

20,5 proc. uważa, że powinna "wstrzymać się od głosu, jeżeli nie zostaną spełnione jej warunki dotyczące rozdziału pieniędzy". 

2,7 proc. respondentów jest natomiast zdania, że powinna "zagłosować wraz z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry przeciwko ratyfikacji". 

10,5 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi: "nie wiem".

Reklama

Sondaż został przeprowadzony w 24 i 25 kwietnia metodą CATI na próbie 1100 respondentów.

Czytaj również: Grzegorz Schetyna: To największa porażka opozycji

Czas do końca kwietnia

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększenia zasobów własnych UE. Ratyfikacja tej decyzji przez kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy. 

Podstawą do sięgnięcia po środki z Funduszu Odbudowy będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO) - dokument taki musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy