Reklama

Reklama

Sondaż dla "Rzeczpospolitej": TVP źle wypełnia swoją misję

Media publiczne, czyli TVP i Polskie Radio, nie powinny dostawać z budżetu państwa tak dużej rekompensaty za niezapłacony przez obywateli abonament – wynika z sondażu, który przeprowadził IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej". Prawie połowa badanych (48,5 proc.) jest temu "zdecydowanie przeciwna", a 13,1 proc. – "raczej przeciwna".

Czyli w sumie na "nie" jest 61,6 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Oznacza to, że - jak pisze dziennik - "pomysł na finansowanie mediów z budżetu, a szczególnie TVP prowadzonej przez prezesa Jacka Kurskiego, nie znajduje uznania nawet w sporym fragmencie elektoratu PiS".

Jak wyglądają konkretne liczby w tym elektoracie? 34 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości z ostatnich wyborów jest przeciwnych "rekompensacie". Nawet 37 proc. widzów "Wiadomości" TVP jest tego zdania i aż 47 proc. korzystających z kanału informacyjnego TVP Info.

Reklama

IBRiS zapytał w kolejnym pytaniu o to, czy TVP właściwie wypełnia misję publiczną. 33,3 proc. badanych uznało, że "zdecydowanie tak" (ponad 9 proc.) lub "raczej tak" (24 proc.). Natomiast 51,6 proc., że "zdecydowanie" lub "raczej nie".

"Aż 15 proc. nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie. 20 proc. widzów "Wiadomości" i aż 35 proc. widzów TVP Info krytycznie ocenia realizowanie misji przez publiczną telewizję" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy