Reklama

Reklama

Śmierć Izabeli z Pszczyny. Fundacja podała, do kogo trafią zebrane pieniądze

Rodzina zmarłej 30-latki z Pszczyny, w odpowiedzi na propozycje wsparcia finansowego, prosiła o przekazywanie darowizn na rzecz Fundacji Między Niebem a Ziemią, pomagającej rodzinom dzieci nieuleczalnie chorych, z dopiskiem #AniJednejWięcej". Na ich konto wpłynęło prawie 27 tysięcy złotych. Fundacja poinformowała, na jaki cel przeznaczy pieniądze.

We wrześniu w szpitalu w Pszczynie zmarła 30-letnia pacjentka w 22. tygodniu ciąży. Kobiecie odeszły wody płodowe. Z kolei u płodu stwierdzono wcześniej wady rozwojowe. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Sprawa pani Izabeli poruszyła całą Polskę, na ulicach wielu miast odbyły się protesty pod hasłem "Ani jednej więcej". 

Na początku listopada Jolanta Budzowska, radca prawny i pełnomocniczka rodziny zmarłej Izabeli przekazała, że bliscy zmarłej, jej mąż Grzegorz i córka Maja dziękują za okazane im wsparcie i pomoc. "Rodzina Pani Izabeli jest także niezmiernie wdzięczna za otrzymywane propozycje wsparcia finansowego, zorganizowania zbiórek pieniężnych czy przesyłania upominków" - podała. 

Reklama

Poinformowano też wtedy, że bliscy kobiety proszą, by "ewentualne wpłaty kierować na rachunek Fundacji Między Niebem a Ziemią - pomagającej rodzinom dzieci nieuleczalnie chorych, z dopiskiem #AniJednejWięcej".

Okazuje się, że odzew na apel rodziny był bardzo duży. W sobotę Fundacja Między Niebem a Ziemią podała, że na jej konto wpłynęło prawie 27 tys. zł. "W porozumieniu z rodziną Pani Izabeli i PSONI w Pszczynie, działając w zgodzie z celami statutowymi naszej Fundacji, postanowiliśmy przekazać powyższą kwotę, na zakup busa do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami psychofizycznymi korzystającymi z rehabilitacji i opieki w Domu Kulejących Aniołów w Pisku koło Pszczyny" - podała w komunikacie Fundacja. 

W dalszej części napisano: "Jesteśmy przekonani, że darowizny wpłacone przez osoby, które nie chciały przejść obojętnie obok tragedii zmarłej Pani Izabeli posłużą pięknej sprawie i dzięki Państwu wsparcie otrzymają najbardziej potrzebujące Anioły". 

Wyniki kontroli w szpitalu. "Szereg nieprawidłowości"

Po tym, jak 30-letnia Izabela zmarła w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie, NFZ przeprowadził w placówce kontrolę. Wyniki tej kontroli przedstawiono na wspólnej konferencji prasowej rzecznika praw pacjenta, prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii.

- Nasza kontrola w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie wykazała szereg nieprawidłowości organizacyjnych i w postępowaniu medycznym. Realizacja świadczeń pozostawiała wiele do życzenia - powiedział na konferencji prasowej prezes NFZ Filip Nowak.

I dodał: - Ze swojej strony możemy oczywiście ukarać tego świadczeniodawcę, ale nie zmienia to faktu, że jednak doszło do tragedii nieodwracalnej w skutkach.

Czytaj więcej: Śmierć Izabeli z Pszczyny. Wyniki kontroli w szpitalu

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy