Reklama

Reklama

Rozłam w Ordo Iuris. Jest głos byłych pracowników

Kilku pracowników Ordo Iuris zrezygnowało z członkostwa w organizacji. Jak tłumaczą, powodem takiej decyzji były różne wizje na działanie Ordo Iuris, a także konflikt z prezesem Jerzym Kwaśniewskim.

Informacja o rozłamie w Ordo Iuris pojawiła się w czwartek 27 stycznia. W piątek z kolei Tymoteusz Zych, były wiceprzewodniczący organizacji, zabrał głos na konferencji prasowej. 

Rozłam w Ordo Iuris. "Różnica modelu komunikowania"

- Była między nami różnica w modelu komunikowania się. Naszym zdaniem powinien on być w jak najmniejszym stopniu odwołujący się do języka antagonizującego, a w jak największym oparty na merytorycznych argumentach - tłumaczył Zych. 

Jak dodał, w związku ze swoim odejściem z Ordo Iuris postanowił on powołać do życia nową organizację "Logos". Zych podkreślił przy tym, że nie wyklucza, by jego think tank współpracował w przyszłości z organizacją Jerzego Kwaśniewskiego. 

Reklama

Oprócz Tymoteusza Zycha na konferencji pojawiła się także Karolina Pawłowska. Kobieta zaznaczyła, że nie chce być kojarzona z niektórymi poglądami Ordo Iuris. - Nie chciałabym być postrzegana jako osoba, która w swoich działaniach pielęgnuje tzw. tradycyjny podział ról kobiet i mężczyzn. Mam konserwatywne poglądy, ale absolutnie nie neguję problemów, z którymi rzeczywiście musimy się dziś mierzyć - powiedziała.

Rozłam w Ordo Iuris. "Nie komentujemy rezygnacji"

Po rozłamie w Ordo Iuris organizacja wydała krótki komunikat. "Szanując prywatność byłego wiceprezesa, nie komentujemy przyczyn jego rezygnacji złożonej i przyjętej w październiku 2021 r. Dr Zych zakończył też swą misję w siedmiu innych podmiotach. Z nim odeszło dwóch pracowników i stażysta" - czytamy. 

Nowy think tank zaprezentowany przez Zycha "stawia sobie cel podniesienie jakości debaty publicznej w Polsce i w Europie". Jego eksperci zaprezentowali kompleksowy "Raport o stanie państwa", który pokazuje wizję transformacji, jaka stoi przed naszym krajem. We współpracę z think tankiem zaangażowali się liderzy opinii z Hiszpanii, Włoch, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Węgier i Słowenii. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy